26. 11. 2023 | Palác Žofín

Úspěchy současných umělců v 90. aukci Galerie KODL

Výsledky 90. aukce - současné umění
Současné umění v posledních letech tvoří dvacet procent aukční nabídky Galerie KODL. Potvrzuje se tak stoupající zájem o tvorbu soudobých umělců a umělkyň. Tato generace byla na jubilejní 90. aukci Galerie KODL již tradičně zastoupena známými jmény. Mnozí tvůrci dokonce překonali své autorské rekordy.
Adresa
26. 11. 2023 | Palác Žofín

Detaily projektu:

Velký sál pražského Žofína

26. 11. 2023

Díla současných umělců, která byla letos představena na 90. aukci Galerie KODL prostřednictvím KodlContemporary, dosáhla mimořádného úspěchu.

Objekt z ručně broušeného skla Lukáše Nováka Pretty Mirage / MAT – 0901-2023 se prodal v autorském rekordu za 540 000 Kč. Rekordu dosáhl i olej na plátně The Work of Art Štefana Tótha (dosažená cena 192 000 Kč), akryl na plátně Iry Svobodové Void 50 (dosažená cena 420 000 Kč) či práce fotografky Alžběty Jungrové Aquatic (dosažená cena 276 000 Kč). Rekord zaznamenalo i plátno umělecké skupiny FIRMA (Michal Cimala, Jan Kaláb, Martin Krajc, Michal Škapa, Matěj Olmer, Pasta Oner a Karel Štědrý). Za dílo s názvem Firma IV zaplatil kupující 960 000 Kč. Objekt Coeur d‘Automne V francouzské umělkyně Louise Frydman se vydražil v aukčním rekordu za 300 000 Kč.

Zájem byl i o díla dalších umělců. Hřiště Josefa Bolfa vystoupalo z vyvolávací ceny 250 000 Kč na 600 000 Kč. Za objekt Jana Kalába Flame of Life zaplatil kupující 1,1 milionu korun (vyvolávací cena 350 000 Kč). Již tradičně uspěla i tvorba Pasty Onera, Jana Pištěka či Stefana Milkova.

Nastavení soukromí a cookies 🍪

Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Následující volbou souhlasíte s našimi zásady ochrany osobních údajů a cookies. Svá nastavení můžete kdykoli změnit.

Nastavení